
Guccio Gucci se narodil v roce 1881 jako syn florentinského sedláře.
Do doby než Karl Lagerfeld převzal vedení nad značkou Chanel nebylo v módním světě větší "comeback" story jako u Gucci pod vedením Toma Forda. Dříve než byl jmenován do funkce tvůrčího ředitele v roce 1994, značka se klátila v novinovém bahně, díky špatnému hospodaření se belhala nad okrajem bankrotu. Rodinní příslušníci byli ve sváru nebo byli uvrženi do vězení pro daňové úniky. Skandály dosáhly cajdákových proporcí v březnu roku 1998 s nájemnou vraždou posledního mužského dědice rodiny Gucciových, Maurizio Gucciho, jeho ex-manželkou.
Gucci se vrátil do Florencie a otevřel si roku 1920 svůj první obchod. Kožené zboží a jezdecké doplňky byly takovým úspěchem, že Gucci roku 1953 rozšířil síť svých obchodů až do Spojených Států. V 50. a 60. letech byla značka synonymem bohatství a mírné nápaditosti a přitahovala klienty jako Grace Kellyová, Audrey Hepburnová, a Jeckie Kennedy. Určité doplňky se staly klasikou - bambusové držadla kabelek, květovaná vázanka a například mokasíny - všechny zdobené známým rudě-zeleným proužkovaným logem společnosti.
Nicméně s nástupem 80. let si značka téměř ztratila prestižní jméno díky přelicensování a rodinným rozepřím. V roce 1993 společnost Investcorp, arabská investiční společnost, převzala moc nad značkou a umístěním poloviny Gucciho akcií na trh, efektivně ukončilo rodinné řízení společnosti.
V roce 1994 značka Gucci drasticky omezila počet svého personálu a jmenovala 36-letého studiového asistenta Toma Forda do posice návrhářského ředitele. Rodák ze Santa Fe studoval na New Yorské Univerzitě, poté se objevil v několika televizních reklamách. Později se zapsal do Parsonovy školy designu v New Yorku a Paříži, aby studoval interiérový a módní design. Konec 80. let strávil prací pro návrháře jako Cathy Hardwick a Perry Ellis, pak se roku 1990 přidal ke Gucciho týmu.
Tom Ford znovu obnovil Gucciho utuchající image díky marketingové dekadenci a smyslnosti, kterou představil, která byla uvědomělá o nemoci AIDS a která "zapomněla na sex". Sametové kalhoty se sníženým pasem vyjadřovaly ekvivalent etiky 90. let:
smyslné na dotyk, pro lidi, kteří se chtějí cítit sexy a nemusí vypadat sexy pro ostatní. Kovově kožené bodce zostřují naší image, dávají nám agresivní postoj, mezitím co nám obrušují chodidla. A nic není podle všeho více sexy než peníze: Fordovy kožené řemeny se zašitým šarlatovým písmenem "G" přes kyčelní kost se přišly na trh s říznou cenovkou 2000 franků.
Ford se stal dokonalým prostředníkem mezi obchodem a kreativním návrhem, který věděl, že oblečení neprodává pouze nějaký šaty jako takové, ale celková nálada spojená s jejich příchodem na trh a reklamní kampaní.



Komentáře
Přehled komentářů
Do you have a spam issue on this site; I also am a blogger, and I was wondering your situation; we have created some nice procedures and we are looking to trade techniques with other folks, be sure to shoot me an e-mail if interested.
Test, just a XRumer 23 StrongAI test...
(emergency cart 2, 29. 6. 2024 23:26)